Logo

Panelowe programowalne sterowniki logiczne      

Środki automatyzacji procesów technologicznych

Panelowy programowalny kontroler logiczny К1-102

К1-102 - potężny panel PLC, przeznaczony do sterowania procesami technologicznymi w różnych gałęziach przemysłu, energetyce i instalacjach użyteczności publicznej.

Kolorowy ekran dotykowy pozwala wizualizować dowolny obiekt przemysłowy, znacznie upraszczając zarządzanie procesem technologicznym. Widoczność i szybki dostęp do wszystkich parametrów i danych, a także wykorzystanie sterownika jako cyfrowego rejestratora, to ogromna zaleta panelu PLC К1-102 w porównaniu do kontrolerów «niewidomych» i wyświetlaczy.

Język programowania - FBD. К1-102 zawiera bibliotekę bloków funkcyjnych wśród których są standardowe, na przykład: logiczne I , mnożenie, Trigger itp., i niestandardowe bloki złożone, które zastępują całą grupę bloków, zarządzają poszczególnymi jednostkami procesu technologicznego (Program logiczny, programista itp.). Istnieje blok funkcjonalny, który można nazwać "kontrolerem w kontrolerze" - tym algorytmie. Został zaprojektowany do pisania programów, które są wyrafinowane i mają złożone procesy logiczne i równoległe w czasie. Takie schematy są bardzo trudne do wdrożenia na standardowym FBD. Algorytm blok ma 32 wejść, 32 wyjścia, 128 stopni i takie funkcji wewnętrznych, jak If, Then, Else, Flag (32 szt.) Timer (32 szt.), =, <, >,<=, >=, <>, AND, OR, Goto step, OUT, RET, SP (128 szt.), SP (INP1 ... 32). Ważne jest, aby schemat napisany w tym bloku był wykonywany w jednym cyklu i nie powodował opóźnień podczas wykonywania całego programu.

Program jest napisany bezpośrednio z panelu kontrolera lub komputera w środowisku P-CAD przy użyciu biblioteki bloków funkcjonalnych. Oczywiście druga opcja jest znacznie lepsza.Programowanie z panelu kontrolnego jest wygodne do zastosowania bezpośrednio do obiektu, na etapie debugowania, jeśli to konieczne, wprowadzanie zmian do ukończonego programu.

Produkty oprogramowania do kontrolera К1-70

KONFIGURATOR К1-102 wersja 4.5

Mianowanie:

- stworzenie systemu SCADA;
- ładowanie stron SCADA
  z komputera do sterownika К1.
- ładowanie schematu procesu
  technologicznego z komputera
  do sterownika К1.

Pobierz pliki і PDF

SCADA К1-70 wersja 5.0

Mianowanie:

- zdalny dostęp do schematu і   SCADA-systemu sterownika К1
  z komputera і sieći Internet;
- ładowanie archiwum wykresów z   sterownika К1 do komputera.


Pobierz pliki і PDF

PROGRAMATOR DO SUSZARKI

Mianowanie:

- stworzenie, przechowywanie i pobieranie z komputera do sterownika programów suszenia drewna.Pobierz pliki і PDF

Instrukcje-wideo do pracy z produktami oprogramowania

Stworzenie shemat w P-CAD

Stworzenie SCADA - systemów 1

Stworzenie SCADA - systemów 2

Stworzenie SCADA - systemów 3