Логотип сайта

Панельні програмовані логічні контролери      

Засоби автоматизації технологічних процесів

Приклади застосування контролерів серії К1 - реальні проекти, які працюють

Об’єкт:    Сушильний комплекс з виробництва брикетів із біовідходів

   Контролер К1-102 забезпечує регулювання температури в теплогенераторі і на виході з сушильного барабану, керуючи обертами вентилятора піддуву і димососа, а також, автоматичне послідовне включення - виключення всіх механізмів сушильного комплексу: сушильного барабану, дозатора, транспортера вигрузки, циклону, живильника-дозатора, транспортера загрузки, шнека і фільтра.
   За допомогою дискретних вводів організована діагностика несправностей всіх вузлів сушильного комплексу, що забезпечує видачу аварійних повідомлень і відповідної сигналізації.

Об’єкт:    Комплекс сушки зерна

   Контролер К1-102 забезпечує регулювання температури на виході з твердопаливного котла, керуючи обертами вентилятора піддуву, вентилятора 2 (вторинне повітря) і димососа, а також, автоматичне послідовне включення - виключення всіх механізмів сушильного комплексу: норії завантаження і її заслінки, скальператора, основного вентилятора сушки, механізма вигрузки, транспортера вигрузки, норії рециркуляції, вентилятора охолодження, норії охоложення і її заслінки.
   Контролер відслідковує рівень зерна в сушці, його температуру і вологість, автоматично визначаючи напрямок руху зерна в сушильному комплексі. Є можливість і напівавтоматичного режиму сушки, коли в автоматі працює тільки завантаження зерна, або процес сушки. Є і повністю ручний режим.
   За допомогою дискретних вводів організована діагностика несправностей всіх вузлів сушильного комплексу, що забезпечує видачу аварійних повідомлень і відповідної сигналізації.

Об’єкт:    Комплекс переробки органічних відходів

   Комплекс переробки органічних відходів побудований поблизу перепелиної ферми, тому сировиною для переробки є пташиний послід. Продуктами переробки (процесів бродіння) є біогаз, який збирається в спеціальну гумову надувну ємність і в подальшому використовується для потреб господарства, а також, сухий залишок - органічне добриво.
   Контролер К1-102 забезпечує регулювання температури в робочих ємностях - метантеку і гідролізній, перемішування продукту по таймеру на протязі доби та необхідний напрямок руху продукту по системі шляхом включення відповідних електромоторів. За допомогою дискретних вводів відбувається контроль рівнів продукту у всіх 3-х ємностях.
   Як завжди, на подібних об’єктах, окрім автоматичного режиму, організований і напівавтоматичний режим роботи, при якому оператор з панелі контролера, натисканням однієї кнопки, може здійснювати перекачку продукту по певному алгоритму.
   Всі параметри (температури і тиск газу на виході) архівуються у вигляді графіків для подальшого аналізу і контролю.

Об’єкт:    Гідравлічний прес

   Контролер К1-102 забезпечує роботу гідравлічного преса, контролюючи всі необхідні параметри: положення рухомої поперечини і виштовхувача, тиск у всіх циліндрах, температуру масла. Оскільки прес дуже потужний і має великі габарити (висота разом з усім необхідним обладнанням - 6 метрів), позиціонування рухомої поперечини здійснюється за допомогою 4-х оптичних лінійок, які встановлені по його кутах, на бічних циліндрах. Від блоку швидких вводів-виводів контролер приймає значення 4-х лінійок і обчислює можливий перекос між кутовими значеннями. Під час роботи пресу, у випадку великих навантажень, може відбуватись перевищення встановленного критичного значення перекосу, що спричиняє аварійну ситуацію і робота преса зупиняється. Така діагностика запобігає передчасному виходу з ладу механіки преса.
   Контролер відслідковує тиск у циліндрах і у разі необхідності, при його падінні до встановленої мінімальної величини, здійснює зарядку гідроакумуляторів, відкриваючи відповідні електроклапани для подачі масла у систему циліндрів. У разі перевищення встановленого значення тиску у циліндрах під час роботи преса, контролер видає аварійне повідомлення і відкриває відповідні спускні клапани для уникнення наслідків даної ситуації.
   Робота преса може бути зупинена також по параметру температури масла в системі. Вона повинна бути не меншою за 10 С і не більшою за 75 С. У випадку виходу за ці межі, контролер видає відповідне аварійне повідомлення і зупиняє роботу преса. Робоча температура масла в зимовий період підтримується за допомогою нагрівача.
   Контролер дозволяє декілька режимів роботи: ручний, напівавтоматичний і автоматичний. Для організації автоматичного режиму, передбачено 3 програми:
- 3ГЦ 840Т з ГА (3 гідроциліндри, 840 тон, з гідроакумуляторами),
- 3ГЦ 840Т без ГА,
- 6ГЦ 1150Т.
В кожній програмі прописуються параметри позиціонування (верхнє положення, початок робочого ходу, нижнє положення, початок розрядки ГА, закінчення розрядки ГА), в яких відбуваються включення-виключення відповідних клапанів та механізмів, а також, параметри тиску в усіх гідроциліндрах і часові характеристики (таймери). Контролер здійснює повну діагностику роботи преса і, при виникненні нештатних ситуацій, видає на екран відповідні спливаючі повідомлення, надаючи можливість оператору усунути їх причину і продовжити роботу програми.

Об’єкт:    Піч електрична закалочна (350 кВт)

   Контролер К1-102 контролює температуру у 4-х зонах камери і керує трьома групами тенів загальною потужністю 350 кВт. Регулювання - програмне, покрокове, з набором і витримкою температури в часі на кожному кроці. Можливість створення і збереження в пам’яті 8-ми програм. Архивування процесу нагріву у вигляді графіків.
   Оскільки піч дуже велика, а деталі, що підлягають термічній обробці, мають високу вартість, то процес нагріву і охолодження має бути записаний у електронному табличному вигляді і на папері. Для цього використовується програмний пакет «SCADA K1-102».