Застосування панельних контролерів серії К1 в

енергетичній галузі

  Контролери К1-102 успішно застосовуються в енергетичній галузі. Останнім часом особливо актуальним і затребуваним є застосування контролерів К1-70, К1-102 на промислових об’єктах, де в якості палива
використовуються пелети, щипа, солома, дрова, шлак, що у порівнянні з газом, дозволяє підприємствам в декілька разів знизити енерговитрати. До таких об’єктів належать, наприклад, котли, сушки зерна і деревини,
лінії з виробництва пелет, гранул, брикетів, біогазові установки та інше обладнання.
  В якості конкретного прикладу можна навести досвід застосування контролерів К1-102 для керування твердопаливними паровими котлами потужністю 8 МВт (виробник ТОВ ”Котлоенергосервіс М. Ю. В”) на підприємстві “Будфарфор” (м. Славута, Хмельницька обл., Україна).
  Для технологічного процессу виробництва фарфорових виробів характерно застосування великої кількості водяної пари. Після встановлення двох парових твердопаливних котлів, підприємство отримало значну економію коштів за рахунок переходу з газу на пелети.

Вирішальну роль в процесі автоматизації котлів виконують контролери К1-102, які забезпечують контроль всіх параметрів:

  • температури повітря, води, пари, дима;
  • тиску пари;
  • розрідження в топці;
  • рівня води в котлі;
  • швидкості обертання двигунів, вентиляторів і димососа;
  • роботи шнека.
Важливим фактором є зручність в експлуатації для операторів, які за допомогою SCADA-системы К1-102 можуть відслідковувати одночасно всі параметри системи та приймати правильні і швидкі рішення для ефективного керування процесами. Зручні панелі ручного керування та встановлення задавачів дозволяють операторам швидко і якісно робити налаштування ПІД-регуляторів обертів електродвигунів та вентиляторів на етапі налагодження системи регулювання. Контролер К1-102 також виконує функції цифрового реєстратора параметрів у вигляді графіків, має журнал реєстрації подій, видає аварійні та попереджувальні спливаючі повідомлення на екран, а також, забезпечує можливість віддаленого доступу з компьютера і мережі інтернет.

ПРОЕКТ «ПАРОВИЙ КОТЕЛ»

Панелі ручного керування і налаштування роботи всіх вузлів котла